Jesteś tutaj: Home » Działalność Klubu » Pozyskiwanie funduszy » Działalność » pozyskiwanie funduszy » Wieczór Koncertowy LC Gdańsk Neptun po raz 25!
10 marca 2024 r. Lions Club Gdańsk Neptun, jako partner przedsięwzięcia artystycznego, zaprosił do Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku naszych... więcej
18/03/2024
Zgodnie z umową podpisaną w dniu 18.07.2016 r. z Dyrekcją Teatru Muzycznego im. D. Baduszkowej w Gdyni, Lions Club Gdynia wspólnie z klubami Strefy... więcej
12/09/2016
27/11/2015
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit. Maecenas feugiat consequat diam. Maecenas metus. Vivamus diam purus, cursus a, commodo... więcej
28/03/2009
Uroczysty Wieczór Koncertowy, tradycyjna, doroczna impreza Klubu Lions Gdańsk Neptun,  organizowana już po raz siedemnasty, odbił... więcej
08/02/2008
Gwiazdą wieczoru był Konstanty Andrzej Kulka, który z towarzyszeniem Orkiestry Symfonicznej Polskiej Fiharmonii Bałtyckiej, brawurowo wykonał... więcej
09/02/2007

Wieczór Koncertowy LC Gdańsk Neptun po raz 25!

Do pięknej sali Polskiej Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku LC Gdańsk Neptun zaprosił 27 listopada 2015 r. swoich przyjaciół na tradycyjny doroczny uroczysty Wieczór Koncertowy. Był to już 25 koncert zorganizowany przez nasz Klub, który zbiegł się z jubileuszem 25-lecia działalności Klubu.

Licznie zgromadzoną publiczność, wśród której znalazła się też Małżonka Prezydenta Lecha Wałęsy i wielu Lionów z pomorskich Klubów Lions, powitał prezydent Klubu Krzysztof Banaszak. Krótko przedstawił działalność Klubu w minionym roku i informacje o wykorzystaniu kwoty 49 500 zł uzyskanej z Wieczoru Koncertowego w 2014 r. Następnie wręczył przyznane przez Klub doroczne wyróżnienie „Lew z Sercem” prof. Andrzejowi Januszajtisowi za wybitne zasługi w ochronie i odnowie zabytków Gdańska oraz w działalności na rzecz społeczności lokalnej. Wyróżnienie „Lew Szczodry” dla najbardziej wytrwałego sponsora Wieczorów Koncertowych otrzymała spółka PTH TESTING SOBEK-URBAŃCZYK-PEROŃCZYK Sp. J. z Katowic.

Program koncertu był bardzo bogaty i atrakcyjny. W pierwszej części usłyszeliśmy melodie z oper i musicali w wykonaniu Wiesława Ochmana (tenor) i towarzyszących Mu znakomitych solistów Renatę Dobosz (mezzosopran), Aleksandrę Stokłosę (sopran) i Macieja Komanderę, którym towarzyszyła orkiestra Filharmonii Bałtyckiej pod dyrekcją Massimiliano Caldi.  Maestro Wiesław Ochman wystąpił w roli podwójnej – jako solista i konferansjer prowadzący ze swadą tę część koncertu i zdobywając wielki aplauz publiczności.
Część drugą koncertu wypełnił występ znakomitego zespołu akordeonistów Motion Trio, który prawdziwie porwał publiczność. Zespół założony w 1996 r. przez Janusza Wojnarowicza zdobył międzynarodowa sławę, koncertując w najbardziej renomowanych salach koncertowych na całym świecie. Muzycy znakomicie wykorzystują zalety i możliwości brzmieniowe akordeonu.  W programie znalazła się m.in. muzyka Kilara, Góreckiego, Pendereckiego i Lutosławskiego w aranżacji Janusza Wojnarowicza.

Członkowie LC Gdańsk Neptun starannie zadbali, by podczas długiej przerwy dzielącej obie części koncertu dostarczyć licznie zgromadzonej publiczności wielu atrakcji. W foyer Filharmonii swoje książki podpisywali znakomici autorzy: Jacek Dehnel jr., Andrzej Drzycimski oraz Maciej Kosycarz. Swoje oryginalne malarstwo prezentowała na dużej wystawie Anna Dehnel. Stowarzyszenie „Cieciorka” prezentowało organizowane letnie obozy integracyjne dla dzieci niepełnosprawnych. Można było emocjonować się licytacją obrazu namalowanego przez Wiesława Ochmana, który Maestro przekazał na rzecz Klubu oraz szukać szczęścia w loterii, przygotowanej przez Klub Leo Gdańsk Artus. Oczywiście było też niemało przyjemności dla ciała, a na koniec długiego wieczoru serwowano tradycyjnie chleb ze smalcem.

Wieczór Koncertowy spotkał się z bardzo entuzjastyczną oceną publiczności, która opuszczała Filharmonię Bałtycką w doskonałym nastroju i był przez długi jeszcze czas bardzo przychylnie komentowany. Była to z pewnością impreza udana i dobrze promująca działalność naszego Klubu i Międzynarodowego Stowarzyszenia Klubów Lions.

PDG Wiesław Makarewicz
autor zdjęć: Janusz Drozdowski