DOBRY BRAT w Osieku – doposażenie w sprzęt rehabilitacyjny

Osoby poszkodowane w wyniku działań wojennych na Ukrainie, które trafiają do Polski potrzebują m.in. pomocy w postaci rehabilitacji. Takiej pomocy udziela Stowarzyszenie DOBRY BRAT wspierające działalność Ośrodka DOBRY BRAT w Osieku i funkcjonujące tam Centrum Rehabilitacyjno-Rekreacyjne.

Ośrodek DOBRY BRAT w Osieku w Borach Tucholskich od początku marca 2022 r. i opiekuje grupą 100 uchodźców z Ukrainy (kobiety i dzieci). Ośrodek jest przystosowany do prowadzenia rehabilitacji ruchowej i pourazowej. Stąd pomysł, by przygotować go na przyjęcie osób poszkodowanych w wyniku działań wojennych na Ukrainie i prowadzenie na ich rzecz działalności rehabilitacyjnej. W wyniku kontaktów z Lionem Maciejem Pełczyńskim Stowarzyszenie zwróciło się do LC Gdańsk Neptun o pomoc w doposażeniu Ośrodka i Centrum Rehabilitacyjno-Rekreacyjnego. Współdziałanie skutkowało zakupem:

  • urządzenia ATLAS do ćwiczeń,
  • profesjonalnej bieżni do siłowni,
  • aparatu do masażu uciskowego z mankietami 6 komorowymi na nogi,
  • 2 pralek,
  • defibrylatora.

Na ten cel LC Gdańsk Neptun uzyskał grant ze środków pomocowych dla uchodźców z Ukrainy sfinansowany przez Lionów z Belgii. Wysokość grantu wyniosła ponad 27 000 zł. Zakupy zostały zrealizowane w czerwcu 2022 r.

 

30-10-2022