BISKUPIA 33 to dawny adres, naszej pomocowej akcji. Od marca 2023 r. posługujemy się nim jako nazwą projektu, w ramach którego nadal wspieramy kilkuset... więcej
16/08/2023
Na wniosek Prezydenta naszego klubu Jacka Dehnela i przy wsparciu Klubu LC Warszawa (zagraniczne finansowanie całego projektu) uruchomiliśmy przy... więcej
30/01/2023
Współpraca LC Gdańsk Neptun ze Stowarzyszeniem „DOBRY BRAT” w Osieku rozpoczęta w maju 2022 r. zaowocowała uzupełnieniem wyposażenia Centrum... więcej
26/01/2023
Osoby poszkodowane w wyniku działań wojennych na Ukrainie, które trafiają do Polski potrzebują m.in. pomocy w postaci rehabilitacji. Takiej pomocy... więcej
30/10/2022
27/10/2022
BISKUPIA 33 – to nie tylko adres, ale także nazwa projektu zapewniającego wsparcie dla kilkuset uchodźców z Ukrainy, którzy znaleźli bezpieczne... więcej
Atak Rosji na Ukrainę, który nastąpił 24 lutego 2022 r. i napływ uciekinierów wojennych z Ukrainy do Polski postawił przed wszystkimi organizacjami... więcej
Klub LC Neptun Gdańsk zorganizował zbiórkę rowerów dla dzieci przybyłych do nas z Ukrainy uchodźców wojennych. W czasie dwóch dni zebraliśmy... więcej
31/05/2022

Akcje pomocowe w Pucku

Członkowie LC Gdańsk Neptun bardzo energicznie włączyli się do pomocy bazującej na funduszach międzynarodowych. Pierwsze projekty zrealizowaliśmy we współpracy z Klubem LC Gdynia. Wspólnie wsparliśmy władze samorządowe miasta Puck.

Zorganizowaliśmy finansowanie zakupu długoterminowych produktów żywnościowych dla co najmniej 300 uchodźców z Ukrainy zakwaterowanych w Pucku, a wskazanych przez Urząd Miasta (stałą opieką otoczonych zostało 144 dzieci powyżej 4 roku życia, 35 dzieci w wieku od 0 do 3 lat i 140 kobiet). Dystrybucję produktów prowadził Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Pucku. Projekt był realizowany przez 2 miesiące – w kwietniu i maju 2022 r. Wartość projektu to 25 000 zł; darowizna została przekazana przez LCIF (Lions Clubs International Foundation) czyli fundacje Lionów, gromadzącą środki pomocowe na nagłe potrzeby od Lionów z całego świata – także z Polski.

Galeria zdjęć prezentuje zakupione produkty przed dystrybucją wśród beneficjentów:

Drugim projektem realizowanym w tym samym czasie (marzec-kwiecień 2022 r.) także w Pucku było finansowanie dożywiania emigranrów z Ukrainy. Pomoc skierowana była imiennie do około 300 osób zweryfikowanych i zarejestrowanych jako uchodźcy w Polsce, którym wydawano obiady w czterech restauracjach w mieście. Partnerem klubów Lions w tym projekcie była jedna ze spółek celowych miasta Puck nadzorująca dystrybucję posiłków. Wartość projektu to ponad 130 000 zł. Środki finansowe pochodziły z grantu LCIF.

Zdjęcia przedstawiają uroczysty obiad wielkanocny:

27-10-2022