Jesteś tutaj: Home » Działalność Klubu » Pozyskiwanie funduszy » Działalność » pozyskiwanie funduszy » XVII Uroczysty Wieczór Koncertowy '2008
10 marca 2024 r. Lions Club Gdańsk Neptun, jako partner przedsięwzięcia artystycznego, zaprosił do Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku naszych... więcej
18/03/2024
Zgodnie z umową podpisaną w dniu 18.07.2016 r. z Dyrekcją Teatru Muzycznego im. D. Baduszkowej w Gdyni, Lions Club Gdynia wspólnie z klubami Strefy... więcej
12/09/2016
Do pięknej sali Polskiej Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku LC Gdańsk Neptun zaprosił 27 listopada 2015 r. swoich przyjaciół na tradycyjny doroczny... więcej
27/11/2015
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit. Maecenas feugiat consequat diam. Maecenas metus. Vivamus diam purus, cursus a, commodo... więcej
28/03/2009
08/02/2008
Gwiazdą wieczoru był Konstanty Andrzej Kulka, który z towarzyszeniem Orkiestry Symfonicznej Polskiej Fiharmonii Bałtyckiej, brawurowo wykonał... więcej
09/02/2007

XVII Uroczysty Wieczór Koncertowy '2008

Uroczysty Wieczór Koncertowy, tradycyjna, doroczna impreza Klubu Lions Gdańsk Neptun,  organizowana już po raz siedemnasty, odbił się szerokim echem w Trójmieście.
Wieczór w Filharmonii Bałtyckiej zgromadził ponad 800 słuchaczy. Publiczność wysłuchała pięknego programu muzycznego w porywającym wykonaniu wspaniałych artystów (patrz program obok), a bogaty wachlarz atrakcji zaprezentowanych przez Klub w foyer przyciągnął uwagę wielu osób. Oprócz licznych barów i stoisk firm sponsorujących była więc fantowa loteria, licytacja zestawu pióro/długopis ofiarowanego przez premiera Donalda Tuska, wystawy prac plastycznych, w tym malarstwa członków Klubu Miłośników Sztuki Stowarzyszenia Pomocy Osobom Twórczym kierowanego przez doc. Magdalenę Tyszkiewicz, stoiska informacyjne Fundacji Hospicyjnej i Społecznego Biura Organizacyjnego „Cieciorka”, ponadto można było nabyć piłki z autografami, oraz liczne wydawnictwa, które podpisali autorzy (Lech Wałęsa, Donald Tusk, Maciej Kosycarz). Na dużym ekranie wyświetlana była prezentacja, informująca o działalności Lions Clubs International na świecie i w Polsce.
Uroczysty wieczór otworzył prezydent LC Gdańsk Neptun Janusz Benesz.
Witając publiczność, zaproszonych Gości i licznie zgromadzonych sponsorów i darczyńców. Przyświecająca organizatorom idea pomocy dzieciom niepełnosprawnym i sybirakom znalazła zrozumienie i wsparcie u 65 trójmiejskich firm, a także u licznych darczyńców. Przyznawanym corocznie honorowym tytułem „Lwa z sercem” im. Inż. Jana Krzemińskiego wyróżniono Pana Daniela Czapiewskiego, właściciela firmy „DREWBUD” w Szymbarku na Kaszubach, za szczególna troskę jaką otacza on pamięć o Polakach, którzy przebyli tragiczną drogę przez syberyjskie zesłania i łagry.
Całość była wielkim sukcesem. Organizowany już po raz 17 przez Klub Uroczysty Wieczór Koncertowy obrósł dobrą tradycją i wpisał się na stałe w kalendarz ważnych wydarzeń kulturalnych w Trójmieście.  To nie tylko ambitny koncert o atrakcyjnym, programie muzycznym, ale także eleganckie spotkanie towarzyskie i impreza charytatywna, która przyniosła niebagatelny dochód netto w wysokości 121 tysięcy złotych. Ponadto była to znakomita promocja ruchu Lions i naszej działalności pod hasłem „Służymy” na rzecz osób znajdujących się w trudnej sytuacji i zaspokajania ważnych społecznie potrzeb. Wydarzenie to znalazło szeroki oddźwięk w trójmiejskiej prasie, radiu i telewizji.
W zaproszeniach na tę imprezę umieszczono informację, że ubiegłoroczny Wieczór Koncertowy przyniósł dochód 85 tysięcy złotych, który został przez Klub przeznaczony na: wsparcie dla gdańskich Sybiraków, zakupy sprzętu rehabilitacyjnego i zapomogi na cele lecznicze, obóz dla dzieci niepełnosprawnych „Cieciorka”, urządzenia  dla Hospicjum im. Ks. E. Dutkiewicza w Gdańsku i zakup wyposażenia  do Sali Doświadczania Świata dla filii Stowarzyszenia Pomocy Ociemniałym (Laski) w Sobieszewie (wspólna akcja z innymi trójmiejskimi Klubami Lions i LC Kościerzyna).
Podziękowania i słowa najwyższego uznania należą się organizatorom: prezydentowi Januszowi Beneszowi i wszystkim członkom Klubu Lions Gdańsk Neptun oraz członkom  młodzieżowego Klubu Leo Gdańsk Artus, którzy pod wodzą swego prezydenta Aleksandra Orłowskiego przygotowali wiele atrakcji w foyer Filharmonii.

PDG Wiesław Makarewicz
autorzy zdjęć: PDG W.Makarewicz, PDG A.Bończa-Tomaszewski