Jesteś tutaj: Home » Działalność Klubu » Działalność prospołeczna » Działalność » działalność charytatywna » Kolejny gol trójmiejskich Lionów
Lions Club Gdańsk Neptun w ramach swojej działalności statutowej wspiera od wielu lat Stowarzyszenie Organizacji Obozów „Cieciorka”, które... więcej
27/11/2022
Kontynuujemy wsparcie dla potrzebujących mieszkańców Gdyni Chylonii!  Gdańscy (LC Neptun, LC Gedania) i gdyńscy Lioni we współpracy ze... więcej
Spółdzielnia Socjalna "DOBRE MIEJSCE" w Gdyni to beneficjent projektu trzech trójmiejskich Klubów Lions (Gdańsk Neptun, Gdynia i Gdańsk Gedania).... więcej
12/01/2022
W parafii pw. św. Mikołaja w Gdyni Caritas parafialny wydaje od kilku już lat zupę dla osób potrzebujących (www.zupachylonska.pl). Zupa jest serwowana... więcej
28/04/2020
W sierpniu 2018 r. na zaproszenie Klubu Lions Wels-Pollheim 6 studentek Wydziału Lekarskiego GUMed miało możliwość odbycia praktyki w kompleksie... więcej
23/08/2018
W 2016 r. mija 30 lat od organizacji pierwszego obozu kontaktowego dla dzieci z zaburzoną sprawnością, który organizowany był w miejscowości Cieciorka.... więcej
23/04/2016
W słoneczny piątek 23 maja 2014 r. w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym nr 1 w Gdyni odbyło się uroczyste oddanie do użytku bieżni wraz ze... więcej
23/05/2014
03/10/2013
W niedzielę, 30 stycznia 2011 r., przy pięknej pogodzie, otwarty został Dom Wczesnej Interwencji dla Dzieci Niewidomych im. Św. Ojca Pio w Gdańsku... więcej
30/01/2011
17 maja 2008 r., w Światowym Dniu Liona, sześć pomorskich Klubów Lions przekazało uroczyście darowiznę na rzecz Ośrodka Wczesnej Interwencji w... więcej
17/05/2008
Na Uniwersytecie Gdańskim 9 września 2006 r. miało miejsce przekazanie 110 komputerów wraz z monitorami i klawiaturami dla Wydziału... więcej
09/09/2006

Kolejny gol trójmiejskich Lionów

3 października 2013 r. w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym nr 1 w Gdyni trójmiejscy Lioni uroczyście oddali do użytku boisko sportowe. Jest to już drugi projekt zrealizowany z sukcesem w tej placówce. W drugim etapie wzięło udział pięć klubów: LC Gdańsk Amber, LC Gdańsk Gedania, LC Gdańsk Neptun, LC Gdynia i LC Warszawa Centrum.

W uroczystościach uczestniczyli: wiceprezydent miasta Gdynia Ewa Łowkiel, wicegubernator Okręgu 121 Polska Anna Jęsiak-Suchecka, PDG Katarzyna Gebert, PGD Alojzy Bończa-Tomaszewski; prezydenci klubów: LC Gdańsk Amber Elżbieta Szmyd i LC Gedania Andrzej Chmielecki oraz Lioni z Trójmiejskich Klubów Lions.

Dyrektor Ośrodka pani Renata Tomaszewska, witając zaproszonych gości, podkreśliła ogromny wkład Klubów Lions w rozwój placówki. Jednocześnie zachęcała Lionów do kolejnych inwestycji na terenie szkoły (brakuje jeszcze bieżni).

– Tak niedawno spotykaliśmy się tutaj otwierając pierwszy etap projektu – plac zabaw dla dzieci – podkreśliła Elżbieta Szmyd, prezydent LC Gdańsk Amber – a już dzisiaj widzimy się ponownie. Nie ustajemy w naszej pomocy i z pewnością spotykamy się nie po raz ostatni.

Prezydent LC Gdańsk Amber przekazała dzieciom książki „Tajemnice Krasnego Lasu”, które powstały w ramach ogólnopolskiego Projektu Bajka – Lioni czytają dzieciom.

Wicegubernator Anna Jęsiak-Suchecka zabierając głos podkreśliła wiodącą rolę i chęć działania trójmiejskich klubów biorących udział w projekcie, a następnie odczytała list od Pawła Cieslińskiego Gubernatora Okręgu 121 Polska.

– To co robicie Państwo dla społeczności Trójmiasta to naprawdę wielka sprawa – podkreślała w swoim przemówieniu Ewa Łowkiel wiceprezydent Miasta Gdynia.

W Ośrodku uczy się i rehabilitowanych jest 120 uczniów w wieku od 7 do 25 lat. Zajęcia prowadzone są w grupach, realizujących program przedszkolny, szkoły podstawowej oraz kursów zawodowych. W ramach zajęć młodzież nabiera umiejętności, przydatnych w dorosłym życiu. Wszyscy podopieczni Ośrodka to osoby upośledzone psychicznie i fizycznie, o mieszanym poziomie umiejętności.

Oddane do użytku trawiaste boisko sportowe o wymiarach 21 m x 50 m wraz z infrastrukturą towarzyszącą (bramki, kosz, ławki dla widowni) będzie służyło do prowadzenia zajęć sportowych (gra w pikę nożną, piłkę ręczną i koszykówkę) oraz celów rehabilitacji.

Ostateczny koszt całego projektu (plac zabaw i boisko sportowe) wyniósł ok. 120.000 zł. Kluby Lions zgromadziły 50% potrzebnych funduszy, a o drugą ich część zwróciły się do LCIF, składając aplikację grantową. Z pewnością zarówno plac zabaw (I etap) jak i boisko sportowe z infrastrukturą towarzyszącą (II etap) zrealizowane dzięki Lionom będą służyć niepełnosprawnym dzieciom i młodzieży w ciągu kilku najbliższych lat, a logo LCI jako jego fundatora przyczyni się do popularyzacji ruchu Lions wśród społeczności lokalnej.

Po pięknych występach wychowanków ośrodka, zgromadzeni goście wraz uczniami udali się przed budynek. Uroczystego przecięcia wstęgi dokonali wiceprezydent miasta Gdyni Ewa Łowkiel, prezydent LC Gdańsk Amber Elżbieta Szmyd, dyrektor Ośrodka Renata Tomaszewska i jeden z wychowanków szkoły.
Po otwarciu przyszedł czas na pierwszą celną bramkę. Dla klubów biorących udział w tym przedsięwzięciu był to jednak już drugi – bardzo celny gol. Gratulacje!

Dorota Wcisła
Prezydent LC Elbląg Truso kadencji 2013/2014